Disneyland Paris wprowadza nowy tablet Virtuoz, aby uczynić wizytę jeszcze bardziej magiczną dla gości z dysfunkcjami wzroku

Disneyland Paris wychodzi naprzeciw potrzebom gości niewidomych i słabowidzących, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które mają uczynić ich wizytę w parku jeszcze bardziej wyjątkową. W trosce o zapewnienie pełnej dostępności dla wszystkich, resort wdrożył w obu parkach tematycznych nowy tablet o nazwie Virtuoz. Ten nowoczesny gadżet, który jest dostępny dla gości bezpłatnie, ma na celu zwiększenie komfortu i satysfakcji osób z różnymi stopniami niepełnosprawności wzrokowej.
W 2004 roku, Disneyland Paris Resort otrzymał prestiżowe oznaczenie „Turystyka i Niepełnosprawność”, spełniając tym samym restrykcyjne francuskie standardy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami słuchowymi, intelektualnymi, ruchowymi i wzrokowymi. Jednak, dążąc do ciągłego doskonalenia swoich usług, resort nieustannie współpracuje z ekspertami ds. dostępności, aby oferować wszystkim gościom „MagicALL experience for all” – magiczne przeżycia dla wszystkich bez względu na ich indywidualne potrzeby.
W ubiegłym roku Disneyland Paris wprowadził aplikację mobilną AudioSpot oraz instalacje w parku, które umożliwiły niewidomym i słabowidzącym gościom odbieranie informacji w formie opisów dźwiękowych. Teraz resort idzie krok dalej, prezentując w obu parkach tematycznych nowatorski tablet Virtuoz. Ten zaawansowany technologicznie sprzęt pozwala na korzystanie z wymiennych map 3D oraz opisowego dźwięku, który wraz z interaktywną nawigacją pomoże gościom odnaleźć się w przestrzeni parku. Dzięki niemu niewidomi i słabowidzący goście będą mogli swobodnie poruszać się po obu parkach, eksplorować różnorodne strefy tematyczne oraz odwiedzać niektóre z restauracji.
Aby skorzystać z usługi, goście mogą zgłosić się do biura informacji City Hall lub do Studio Services, gdzie otrzymają tablet Virtuoz na czas pobytu w parku. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja, a korzystanie z tego nowoczesnego narzędzia jest bezpłatne.
Oprócz tabletu Virtuoz, Disneyland Paris oferuje szereg innych usług dla gości z różnymi niepełnosprawnościami. Wśród nich znajdują się opisy dźwiękowe atrakcji, restauracji oraz wybranych pokazów, tłumaczenie na francuski język migowy dla niektórych przedstawień, specjalne przewodniki i mapy dostępności oraz karty uprzywilejowanego dostępu. Ponadto, resort umożliwia wejście przewodnikom i psom asystującym na 40 atrakcjach i pokazach na terenie całego kurortu.
Disneyland Paris podejmuje wszelkie wysiłki, aby każdy gość mógł cieszyć się niepowtarzalnymi przeżyciami i magią tego miejsca. Szczegółowe informacje na temat dostępności można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej Disneyland Paris. Dzięki tym inicjatywom, resort staje się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla wszystkich miłośników magii Disneya, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb i możliwości.


 

Źródło: Attractionsmagazine.com