Skierowania na trzecią dawkę szczepienia dla wszystkich dorosłych. Znamy wstępną datę!

Celujemy, żeby od 2 listopada uruchomić system skierowań na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób od 18 roku życia – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Skierowania będą wystawiane wszystkim zaszczepionym sześć miesięcy po ostatniej dawce – dodał.
Minister zdrowia pytany był w piątek w Radiu Zet, kiedy możliwe będzie przyjęcie drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla wszystkich osób, które ukończyły 18 lat.
„Na razie celujemy, żeby od 2 listopada uruchomić już ten sam system skierowań, czyli po pół roku od ostatniej dawki będzie takie skierowanie dla każdego obywatela wieku powyżej 18 roku życia” – odpowiedział Niedzielski.
„Skierowanie będzie wystawione wszystkim obywatelom, którzy spełniają ten warunek wiekowy, czyli 18 plus i sześć miesięcy od ostatniej dawki” – wyjaśnił. Poinformował, że każdy, kto spełni ten warunek będzie mógł sprawdzić w swoim internetowym koncie pacjenta, czy ma skierowanie i umówić termin szczepienia w konkretnym miejscu. „Tak jak działało to do tej pory, bo ten system jest bardzo dobrze przez Polaków oceniany” – zaznaczył minister zdrowia.


 

Źródło: PAP / Danuta Starzyńska-Rosiecka