Bezpłatne badania wzroku dla osób z cukrzycą

Termin i miejsce wydarzenia:
20-21.06.2023 (wtorek i środa), godz. 08:00-14:00
Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (budynek „P” Poradni Specjalistycznych – wejście od ulicy Batorego)
ul. Stefana Batorego 17-19
87-100 Toruń


 

Nowa inicjatywa medyczna zaprasza pacjentów z cukrzycą do udziału w bezpłatnym programie badań profilaktycznych, którego celem jest wczesne wykrycie retinopatii cukrzycowej. Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu oraz Przychodnia Hipokrates łączą siły, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę i skuteczne monitorowanie ich zdrowia oczu.
W dniach 20 i 21 czerwca 2023 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 pacjenci z cukrzycą będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego badania dna oka, które pozwoli na wczesne wykrycie ewentualnych zmian w plamce lub retinopatii cukrzycowej. Badanie będzie przeprowadzane przez doświadczonych lekarzy specjalistów okulistyki, którzy skrupulatnie przeanalizują uzyskane zdjęcia.
Retinopatia cukrzycowa jest jednym z powikłań, które może wystąpić u pacjentów z cukrzycą. Polega na uszkodzeniu naczyń krwionośnych w siatkówce oka i może prowadzić do utraty wzroku, jeśli nie zostanie odpowiednio leczona. Dlatego tak ważne jest regularne monitorowanie stanu zdrowia oczu u osób z cukrzycą.
W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości na badaniu dna oka, pacjenci zostaną skierowani do Przychodni Lekarskiej Hipokrates, gdzie będzie kontynuowana dalsza diagnostyka. Lekarze specjaliści podjętą decyzję i wdrożą odpowiednie leczenie w celu zachowania zdrowia pacjenta.
Program badań profilaktycznych dla pacjentów z cukrzycą jest niezwykle ważnym krokiem w zapobieganiu powikłaniom ocznym. Regularne badania oka mogą pomóc w wczesnym wykryciu i skutecznym leczeniu retinopatii cukrzycowej, co z kolei może zapobiec utracie wzroku i poprawić jakość życia pacjentów.
Zachęcamy wszystkich pacjentów z cukrzycą do skorzystania z tego bezpłatnego programu badań profilaktycznych. Pamiętajmy, że dbanie o zdrowie oczu jest kluczowe dla utrzymania dobrego wzroku i jakości życia.