Firma Neuralink dostała zgodę na testy na ludziach. To może być przełom w leczeniu ślepoty

Należąca do Elona Muska firma Neuralink ogłosiła na Twitterze, iż otrzymała zgodę od amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków na wszczepianie ludziom do mózgu czipów swojej produkcji.
Prototypy Neuralink, które są wielkości monety, zostały do ​​tej pory wszczepione w czaszki małp. Z pomocą robota chirurgicznego kawałek czaszki zostaje zastąpiony dyskiem Neuralink, a jego delikatne przewody są strategicznie wprowadzane do mózgu, jak pokazała wczesna demonstracja.
Według Muska dysk rejestruje aktywność nerwów, przekazując informacje za pośrednictwem zwykłego sygnału bezprzewodowego Bluetooth do urządzenia takiego jak smartfon.


Według Neuralink rekrutacja do badania klinicznego na ludziach nie jest jeszcze otwarta.
Musk, który niedawno założył firmę zajmującą się rozwojem zaawansowanej sztucznej inteligencji, twierdzi, że synchronizacja umysłów z maszynami jest niezbędna, jeśli ludzie chcą uniknąć wyprzedzenia przez sztuczną inteligencję.
Eksperci i naukowcy pozostają ostrożni co do jego wizji symbiotycznego łączenia umysłów z komputerami o supermocy.
eksperyment się powiódł, firma zapowiada, że w przyszłości mogłoby to pomóc w leczeniu schorzeń, takich jak paraliż i ślepota oraz umożliwić niektórym osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z komputerów i technologii mobilnej.


 

Źródło: Gearrice.com