„Ostatni pociąg do Warszawy”

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
22.08.2019 (czwartek), godz. 18:30
Alfa Centrum Białystok
ul. Świętojańska 15
15-277 Białystok
Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja:
E-mail: a.kluczyk@galeria-arsenal.pl
Tel./SMS: 797-271-777
UWAGA! Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji


 

Galeria Arsenał we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier i Alfa Centrum Białystok zaprasza na pokaz filmowy oraz spotkanie z twórcami w ramach projektu Moduł D. Podlasie.

O FILMIE

Dom Mody Limanka to powołany w połowie 2017 roku i upadły w maju 2019, łódzki kolektyw artystyczny. Działalność grupy w większości skupiała się na organizowaniu wydarzeń artystycznych w mieszkaniu wynajmowanym przez członków i członkinie DML. Jego siedziba mieściła się w byłym gabinecie ginekologicznym, gdzie praca zawodowa i życie prywatne toczyły się równolegle. Podobnie dla kolektywu mieszkanie funkcjonowało jednocześnie jako przestrzeń prywatna i publiczna, stając się: pracownią, galerią, showroomem, domem, a przy okazji najnowszej produkcji również planem zdjęciowym.
Film Ostatni pociąg do Warszawy jest produkcją wieńczącą działalność grupy, opowiada o życiu kolektywu, którego mityczne 5 minut sławy minęło. Bohaterowie stają u progu decyzji, czy przeprowadzić się do stolicy, z doszczętnie rozkopanej i trapionej niedostatkiem Łodzi, czy zostać i realizować utopijny projekt o „prowadzeniu działalności artystycznej na peryferiach tego kraju”