Miejsce do poczytania / Grzegorz Piątek

Termin i miejsce wydarzenia:
15.05.2023 (poniedziałek), godz. 18:00
DDK „Czuby Południowe”
ul. Wyżynna 16
20-560 Lublin
Wstęp wolny
W dotarciu na spotkanie będzie można skorzystać ze wsparcia asystentów.
W trakcie spotkania będzie dostępna audiodeskrypcja na żywo.
Kontakt w sprawie dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl


 

Kolejnym Gościem w „Miejscu do poczytania” będzie Grzegorz Piątek!
Autor w swoich publikacjach udowadnia, że „budynki i architekci, ich historia i przemiany, mogą być fascynującym tematem opowieści, także literackiej”. W rozmowie z Pauliną Pagą nasz Gość opowie o architekturze w kontekście literackim, swojej pracy nad książkami oraz Gdyni, nie tylko obiecanej.
Grzegorz Piątek – pisarz, publicysta, krytyk, z wykształcenia architekt. Za ostatnią książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939” otrzymał Paszport Polityki. Oprócz tego wydał: „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski – architekt salonu i władzy”, „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”, „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego”. Od kilkunastu lat pisze o architekturze, miastach i obyczajach do prasy (m.in. Architektura-Murator, Gazeta Stołeczna, Gazeta Wyborcza, Salon, Vogue Polska). Współtworzył też wystawy m.in. „Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings” (Złoty Lew na Biennale Architektury w Wenecji, 2008) i „Dane warszawskie” (Muzeum Warszawy, 2017).
Prowadzenie – Paulina Paga – animatorka społeczna, edukatorka, inicjatorka Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie.. Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2007 roku związana z organizacjami pozarządowymi, gdzie realizuje działania w przestrzeniach publicznych, włączające różnorodne środowiska jej użytkowników i zarządców.