Coraz więcej osób z ograniczoną mobilnością korzysta z bezpłatnego wsparcia na Polskich lotniskach

Welcome Airport Services jest największym w Polsce podmiotem obsługującym pasażerów niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM – Passengers With Reduced Mobility), dlatego udział prezesa firmy, Jakuba Kluzińskiego, w konferencji Travel Medicine, był oczywisty.
Podczas paneli i prelekcji poruszano tematykę opieki medycznej na lotniskach w Polsce i na świecie, konieczność budowania świadomości pacjentów na temat profilaktyki i działań zapobiegawczych w przypadku wystąpienia niebezpiecznych incydentów zdrowotnych w trakcie podróżowania oraz podróży osób z doświadczeniem niepełnosprawności.
– Coraz więcej osób z ograniczoną mobilnością korzysta z naszych usług, choć wciąż wielu pasażerów jest zaskoczonych możliwością otrzymania darmowego wsparcia na lotnisku. W zeszłym roku obsłużyliśmy ponad 112 tysięcy osób wymagających asysty – podkreślił Jakub Kluziński, prezes firmy Welcome Airport Services, która jest firmą oferującą usługi handlingowe, a także usługi PRM na lotniskach w Warszawie, Krakowie, Modlinie, Szczecinie i Radomiu.
Konferencja odbyła się 23 marca 2023 roku w Warszawie. Zorganizowana była przez stowarzyszenie Portów Lotniczych V4+ przy wsparciu Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz partnerów wydarzenia. Brali w nim udział przedstawiciele świata medycyny, środowisk naukowych i portów lotniczych z polski oraz zagranicy.


 

Źródło: inf. pras.