Przekaż nam 1,5% podatku i wygraj cenne nagrody! Ruszyła kampania społeczna #LoteriaProcenta pod hasłem „Pomagamy, wspieramy, wygrywamy”!

Ruszyła kampania społeczna #LoteriaProcenta promująca postawę darczyńcy. Podatnik, który przekazał w rozliczeniu rocznym PIT 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji, może zarejestrować się na stronie loteriaprocenta.pl i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że przy rozliczaniu PIT w 2021 r. aż 15,3 mln podatników przekazało swój 1,5% PIT. Blisko 9 tysięcy fundacji i stowarzyszeń otrzymało około 970 mln zł.

“Zmiany w kwocie wolnej od podatku sprawiły, że część osób o niższych dochodach, podatku nie zapłaci w ogóle. Nie będzie czym obdarować instytucji dobroczynnych. Z tego powodu, niezbędne jest zachęcenie do zaangażowania większej ilości podatników”

– komentuje pomysłodawca Loterii Procenta, Wojciech Koczorowski z Loteria.org.pl.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w loterii?

Jeżeli nie rozliczyliście Państwo jeszcze swojego podatku, jest na to czas do 2 maja. Zachęcamy do pobrania bezpłatnego programu do rozliczeń. Wystarczy w swoim zeznaniu – w odpowiedniej rubryce wpisać nasz numer KRS: 0000662293. Po złożeniu zeznania i przekazaniu nam 1,5% podatku należy zarejestrować się na stronie loterii pod adresem: www.loteriaprocenta.pl.

Osoby, które już się rozliczyły i przekazały nam 1,5% podatku także mogą wziąć udział w loterii.
Na zgłoszenia do uczestnictwa w loterii macie Państwo czas do 10 maja 2023 r.
Zachęcamy do wysłuchania spotu promocyjnego:


#LoteriaProcenta jest działaniem pro-bono. Organizatorem loterii jest spółka Nofsza.pl. Do akcji przyłączyła się agencja reklamowa Havas Warsaw, która zrealizowała działania kreatywne, a także jest odpowiedzialna za część wizualną projektu. To nie pierwszy raz, kiedy agencja wspiera akcje charytatywne.

„Pomagamy jak umiemy najlepiej, czyli poprzez działania kreatywne, na różnych płaszczyznach. Loteria Procenta to fantastyczna inicjatywa, która ma na celu zaangażować nas konsumentów, do wspierania fundacji. Ja już 1,5% przekazałem, pora na Was!”

– mówi Bartłomiej Radtke, Account Supervisor Havas Warsaw.
Partnerem wspierającym akcję jest Millennium Goodie, dostawca eKarty goodie – nowoczesnej wirtualnej karty przedpłaconej oraz aplikacji goodie, oferującej m.in. zwroty części wydatków na zakupy w ponad 800 sklepach internetowych. Uczestnicy Loterii mają szansę na zdobycie jednej z 5 eKart podarunkowych o wartości 2.000 zł każda. Taką samą kwotą zostanie zasilone konto wybranej przez Laureata Organizacji Pożytku Publicznego.

„Chcemy docenić osoby, które zdecydowały się przeznaczyć 1,5% swojego podatku na wsparcie charytatywne. Uważamy, że eKarta podarunkowa jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia Laureatom wybranie nagrody, która spełni ich potrzeby. Warto podkreślić, że wygranym w tej akcji jest każdy, kto dołączy do akcji #LoteriaProcenta. Samo pomaganie jest ważne, a wszyscy zaangażowani pokazali, że nie tracą okazji aby pomagać”

– powiedziała Paulina Vieuxmaire, kierująca Zespołem Sprzedaży eKart podarunkowych w Millennium Goodie.
Dodatkowo, każdy uczestnik Loterii Procenta otrzyma od goodie upominek – kod cashback o wartości 20 zł do wykorzystania przez nowego użytkownika goodie cashback. Kod może być zrealizowany przez Uczestnika loterii lub (jeśli ten korzystał już wcześniej z goodie cashback) osobę, której Uczestnik podaruje kod.
Zbieranie zgłoszeń do udziału w losowaniu nagród trwa do 10 maja 2023 roku. Losowanie nagród odbędzie się 17 maja 2023 roku.
Przed zgłoszeniem uczestnictwa w loterii zachęcamy do zapoznania się z regulaminem akcji.