Przeglądarka 184/14.03.2023

Przez lukę 30 proc. niepełnosprawnych uczniów nie ma szans na pracę

Dla ucznia z niepełnosprawnością nawet średnie wykształcenie zwiększa szanse na znalezienie pracy o 19 proc. W Unii Europejskiej luka zatrudnienia osób z niepełnosprawnością wynosi aż 50 proc. – choć program edukacyjny dla osób ze specjalnymi potrzebami jest szeroki.
Czytaj całość na Portalsamorzadowy.pl

Platforma straszy Celą plus ale także, że Polacy będą zwracać pieniądze z programów …

Liczne i wymagające dużych nakładów finansowych pochodzących z budżetu programy inwestycyjne i społeczne, niezwykle irytują polityków Platformy i PSL-u, ponieważ podczas ich 8-letnich rządów, polskiego państwa nie było na nic stać.
Dowodów na brak pieniędzy w budżecie podczas rządów PO-PSL jest co niemiara ale najbardziej przygnębiającym, był ten związany ze strajkiem w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych w marcu 2014 roku.
Czytaj całość na Salon24.pl

Opiekunowie niepełnosprawnych wsparcie uzyskają dopiero w sądzie

Krakowscy urzędnicy odmawiają przyznania świadczenia pielęgnacyjnego matce, która zawiesiła działalność gospodarczą, by opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. W przepisach jest wymóg rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej. Sądy administracyjne przyznają jednak prawo do świadczenia w takiej sytuacji.
Czytaj całość na RP.pl

Okulary AR/VR mogą być przydatne dla osób z problemami ze wzrokiem

Od lat Apple stawia na szeroko rozumianą dostępność w swoich produktach, dzięki czemu mogą z nich korzystać osoby z różnymi dysfunkcjami.
Podobnie będzie w przypadku okularów AR/VR nad którymi pracuje amerykański gigant. Zdaniem Marka Gurmana wewnątrz firmy jest specjalny zespół który pracuje nad tym aspektem, dzięki czemu produkt ten będzie przydatny również dla osób z różnego rodzaju chorobami oczu.
Czytaj całość na Myapple.pl

Malezja: Niepełnosprawni wyrzuceni z siłowni. Obsługa bała się „złej reklamy”

Mieszkaniec Malezji przyjechał na trening na wózku inwalidzkim. Afiq Azman i jego kolega – również niepełnosprawny – zostali jednak wyproszeni z siłowni. „Menedżerka obiektu powiedziała nam, że w razie wypadku, zrobimy siłowni bardzo złą reklamę” – opisał autor filmu.
Czytaj całość na Polsatnews.pl

Niewidomy sprzedawał szczotki na ulicy. Youtuber zmienił jego życie

Sebastian jest niewidomy i niedosłyszy. Na co dzień sprzedaje na ulicy mopy i szczotki do podłóg. Jimmy przyleciał do niego Tucson w Arizonie.
Sebastian jest często oszukiwany, nie widzi więc ludzie dają mu fałszywe pieniądze. Mimo to się nie poddaje – opowiadał Jimmy.
Czytaj całość na O2.pl