Przeglądarka 183/07.03.2023

Protest niepełnosprawnych w Sejmie odwieszony. Hartwich ogłosiła postulaty

W Sejmie zebrała się grupa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, którzy domagają się zrównania renty socjalnej z minimalną krajową. „Informuję, że protest osób z niepełnosprawnościami zostaje odwieszony” – przekazała Iwona Hartwich, jedna z liderek protestu z 2018 roku.
Czytaj całość na Wprost.pl

21-latek zasnął w soczewkach kontaktowych. Teraz traci wzrok przez pasożyta, który żywi się jego okiem

21-letni Mike Krumholz z Florydy zdrzemnął się w swoich soczewkach kontaktowych. Po przebudzeniu zorientował się, że coś złego dzieje się z jego wzrokiem Po badaniach okazało się, że w oku rozwinął mu się groźny pasożyt.
Czytaj całość na Gazeta.pl

Ludzie zaczepiają ją na ulicy. Nastolatka wygląda jakby miała 4 lata

Aleisha Alma to mama 19-latki, u której zaraz po narodzinach rozpoznano translokację w chromosomie 20. Wówczas okazało się, że na całym świecie zgłoszono wyłącznie cztery przypadki tej choroby i wszystkie dotyczyły chłopców.
Jednym z objawów schorzenia jest dziecięcy wygląd nastolatki. 19-letnia Dannia wygląda jak czterolatka i waży zaledwie 17 kg. Jej mama podkreśla jednak, że córka pomimo swojej choroby jest wesoła i nie przejmuje się komentarzami na swój temat.
Czytaj całość na Parenting.pl

Poseł PiS dostawał pieniądze za nic. Czy marszałek Witek go ukarze?

Poseł Leszek Dobrzyński (55 l.) z PiS miał pomagać niepełnosprawnym. Szefuje sejmowej podkomisji, która powinna zajmować się ich problemami. Do pracy się nie palił, choć co miesiąc pobierał pokaźny dodatek. Dobrzyński odbębniał jedno spotkanie rocznie, za co zgarnął niemal 40 tys. zł brutto.
Czytaj całość na Fakt.pl

Gołym okiem widać, że pan Łukasz jest inwalidą. Ale zdaniem lekarzy na rentę socjalną nie zasługuje

Łukasz Podlaski chciałby mieć dwie nogi zamiast kół. W wieku 11 lat zachorował na raka kości, przeszedł kilkanaście operacji, które zakończyły się amputacją prawej nogi. Do tej pory 41-latek pobierał rentę socjalną, którą zabrano mu po… ponad 20 latach. Ostatnie orzeczenie z ZUS brzmi, że mężczyzna jest zdolny do pracy.
Czytaj całość na SE.pl