„Dwór Dostępny” | Koncert w ciemności | Zespół Schröttersburg

Termin i miejsce wydarzenia:
11.03.2023 (sobota), godz. 19:00
Dwór Artusa w Toruniu (Sala Malinowa II piętro)
ul. Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
Wstęp wolny. Wejściówki do odebrania w kasie Dworu Artusa. Liczba miejsc ograniczona.


 

Co się stanie, gdy w doświadczaniu muzyki wyłączymy zmysł widzenia? Czy coś się zmieni? Skoro mówi się, że jemy oczami, to czy możemy odbierać muzykę inaczej niż przez słuch? Tym razem nie tylko będziemy mogli w ciemności posłuchać niezwykłej muzyki, ale także poczuć jej… zapach. Pamiętając, że nasza wrażliwość jest wielozmysłowa, zadziałamy nie tylko na Wasz słuch, ale również wzrok i węch!
Chłód, surowość i post punk. Każdy meloman bez problemu połączy te zjawiska z latami 80. Co jednak powiecie na muzykę w stylu Joy Divsion i Siekiery od współczesnej kapeli? Jeśli lubicie taki rodzaj muzyki, doskonale trafiliście – nasz zespół również!
Działający już ponad dekadę Schröttersburg znany jest przede wszystkim ze sprawnego dryfowania po zimnej fali. Melodię zderzają z hałasem, melancholię z odgłosami wielkich aglomeracji.

Płocki kwartet ma na koncie albumy: „Krew”, „Ciało”, „Melancholia. Dekonstrukcje” oraz „Dalet”. Ostatnim wydawnictwem jest krążek w pełni wyrosły z improwizacji, obrazoburczy – „Om Shanti Om”. Z płyty na płytę stawiają sobie za cel łamanie barier gatunkowych, zachowując jednak oziębły charakter.
Wydarzenie organizowane w ramach zadania „Dwór Dostępny” finansowane jest z grantu w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.