„Pogwarki Jarka”. Nietypowe święta

Nietypowe święta często są wymyślane przez różne organizacje, grupy społeczne, firmy lub osoby prywatne z różnych powodów.
Niektóre nietypowe święta mają charakter promocyjny, na przykład Dzień Pizzy może zostać ustanowiony przez sieć pizzerii w celu zwiększenia sprzedaży. Inne święta mogą być ustanawiane w celu zwrócenia uwagi na określone kwestie społeczne lub problem, na przykład Dzień Ziemi ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej.
Czasem nietypowe święta mogą być również ustanawiane w celu uhonorowania ważnych postaci historycznych lub wydarzeń. Na przykład Dzień Martina Luthera Kinga Jr. obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych w hołdzie dla słynnego lidera praw obywatelskich.
W przypadku niektórych nietypowych świąt, ich początki mogą być trudne do śledzenia lub niejasne, ale zwykle zawsze mają jakieś korzenie w ludzkiej kreatywności i potrzebie uznania lub uhonorowania czegoś ważnego.
Praktycznie każdego dnia obchodzimy jakieś ważne lub nietypowe święto, ale są dni gdy niczego nie świętujemy. Można zatem wymyślić sobie jakieś osobiste święto, do czego zachęca Jarek „Pogwarek” Zajączkowski.