Forum „Aktywizacja Zawodowa Osób z Niepełnosprawnościami”

Termin i miejsce wydarzenia:
17.01.2023 (wtorek), godz. 11:00
Sala Koncertowa im. Ireny Dubiskiej
ul. Jana Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
Wstęp wolny


 

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zaprasza na forum „Aktywizacja Zawodowa Osób z Niepełnosprawnościami” pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Jednym z punktów programu będzie panel dyskusyjny z udziałem pracodawców z województwa kujawsko-pomorskiego i ekspertów. Udział zapowiedział m. in. Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Spotkanie adresowane jest do  pracodawców z regionu, osób z niepełnosprawnościami, oraz instytucji publicznych i organizacji realizujących zadania na rzecz integracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami.
Wśród najważniejszych tematów zaplanowano m. in.: „Aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych w województwie kujawsko-pomorskim według kryterium prawnego”, „Rola i znaczenie doradztwa zawodowego w procesie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych”, „Model Kompleksowej Rehabilitacji jako szansa powrotu do pracy po chorobie lub wypadku”, „Działania PFRON w kierunku włączenia społecznego i zawodowego osób z niepełnosprawnościami – programy z pakietu S-A-M!”, „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w ramach działań specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją”.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Gazeta Pomorska, portal Ino-online.pl, portal mojakruszwica.pl.