„Wyprawa w głąb lasu”. Fabularyzowany film z audiodeskrypcją

Intrygujące znaki na drzewach, sekrety mrówczego kopca, chatka Baby Jagi… Dwóch bohaterów trafia do lasu pełnego życia i tajemnic. Szkolny projekt zmienia się w niesamowitą przygodę. Andrzej i Maciej znajdują niezwykłe leśne żyjątka i prowadzą badania na temat leśnego środowiska.
Maciej – nieco wyrośnięte dziecko, poszukiwacz przygód z mnóstwem z pozoru niemądrych pytań. Dociekliwy, wiecznie głodny, lubiący zabawę. Ciągle gdzieś chodzi i wynikają z tego różne przygody.
Andrzej – typ naukowca. Zna odpowiedzi na wszystkie pytania Macieja i stara się je dokładnie i prosto przekazać. Pamięta o tym, żeby ich podróże zawsze przebiegały bezpiecznie.
„Wyprawa w głąb lasu” to fabularyzowany film dla dzieci i młodzieży. Zawiera ciekawostki o polskiej faunie i florze. Czas trwania: 37 minut.

Zdjęcia do “Wyprawy w głąb lasu” zrealizowane zostały m.in. w Symbiozie – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM w Krakowie (www.symbioza-krakow.pl)
Film powstał w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2022
Centrum Nauki Cogiteon prowadzi pokazy popularnonaukowe przełamujące codzienną rutynę. Budynek centrum z wystawą stałą „Człowiek i jego marzenia”, laboratoriami i ogrodem na dachu powstaje w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego.
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest instytucją kultury Województwa Małopolskiego.
Film przygotował zespół Mobilnego Projektu Edukacyjnego „Naukowiej” w ramach projektu „Małopolskie Centrum Nauki – projekt zintegrowany”. Budowa centrum jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.