Teatr Ateneum na Festiwalu Kultura Bez Barier

W 10. edycji Festiwalu Kultury Bez Barier w Warszawie uczestniczy Teatr Ateneum, który przygotował dla widzów z niepełnosprawnościami dwa spektakle z audiodeskrypcją na żywo (dla osób niewidzących i niedowidzących) oraz z napisami (dla osób niesłyszących i niedosłyszących).
W niedzielę, 2 października o godz. 18.00 Ateneum pokazał „Uciekinierki” Pierre Palmade’a i Christophe Duthurona w reżyserii Wojciecha Adamczyka – pełną emocji i humoru komedię, i piękną lekcja życia w wykonaniu wybornego kobiecego duetu aktorskiego – Magdaleny Zawadzkiej i Sylwii Zmitrowicz. Spektakl został pokazany na Scenie 20 (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35).
Tydzień później – 9 października o godz. 18.00, na Scenie Głównej (ul. S. Jaracza 2), widzowie festiwalu będą mogli uczestniczyć w spektaklu „Dzień świra” Marka Koterskiego w reżyserii Piotra Ratajczaka, najnowszej premierze Ateneum, która już zdążyła zebrać wiele entuzjastycznych recenzji.
Teatr Ateneum w sezonie 2022/2023 przygotowuje więcej działań i spektakli z audiodeskrypcją i napisami dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie finansowane są grantem przyznanym w ramach pilotażowego projektu PFRON „Kultura bez barier”.
Informacje o spektaklach Teatru Ateneum dostępne są na stronie www.teatratenenum.pl i w mediach społecznościowych.


 

Źródło: Infowire.pl