Fotografie mają głos | Pierwszy dzwonek. Warsztaty z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
04.09.2022 (niedziela), godz. 11:30
MuFo Rakowicka
ul. Rakowicka 22A
31-510 Kraków
Wstęp: 10 zł.
Kup bilet online!
Zarezerwuj bilet telefonicznie: 602 638 560.
Zarezerwuj bilet mailowo: bilety@fotolibro.store
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Liczba miejsc ograniczona!


 

Pierwszego września pójdziecie do szkoły po raz pierwszy? A może pierwszy raz po dłuższej przerwie?
To naprawdę emocjonujący moment, mieszanka radości i niepokoju. Jeśli chcecie oswoić te uczucia, po rozpoczęciu roku szkolnego, zapraszamy Was do MuFo Rakowicka, gdzie wspólnie przyjrzymy się zdjęciom uczniów sprzed stu lat, dowiemy się, jak wyglądał ich dzień w szkole, czym i na czym pisali uczniowie oraz jak rodzice umilali im pierwsze dni września.
Na koniec wykonamy okładki tradycyjnych pamiętników, do których wpisywały się dawniej dzieci. Poznamy też sposoby pisania i czytania stosowane przez osoby niedowidzące i niewidome.
Warsztaty z audiodeskrypcją, organizatorzy zapraszają także osoby z niepełnosprawnością wzroku.
Prowadzenie: Katarzyna Bury – historyczka sztuki, muzealniczka, kuratorka wystaw, edukatorka. Na co dzień pracuje w Muzeum Krakowa, gdzie pełni funkcję koordynatora dostępności. Od wielu lat zajmuje się dostępnością działań muzealnych, szczególnie dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Autorka licznych audiodeskrypcji dzieł sztuki oraz wystaw muzealnych, a także scenariuszy warsztatów dla osób ze szczególnymi potrzebami. Tworzyła ścieżki zwiedzania dla osób z niepełnosprawnościami na wystawach czasowych i stałych, brała udział w projektach grantowych skierowanych do osób ze szczególnymi potrzebami m.in. z tworzenia tradycyjnych szopek krakowskich. Po pracy współtworzy z mężem inicjatywę rzemieślniczą Bure Wióry – wspólnie ręcznie wykonują drewniane ozdoby i zabawki.