Innowacja czy „odgrzewany kotlet”? Amerykański startup zapowiada nowoczesne rozwiązanie ułatwiające etykietowanie przedmiotów osobom niewidomym

Utrata wzroku może mieć znaczący wpływ na zdolność do wykonywania nawet podstawowych zadań. Proste czynności, takie jak wybieranie odpowiednich przypraw z szafki kuchennej, identyfikacja leków, odczytywanie numerów karty kredytowej lub wybieranie pasujących ubrań, w większości przypadków wymagają pomocy osoby widzącej. Startup Grailmaker Innovations opracował Spacefelt, aplikację do tagowania i etykietowania dla osób z wadami wzroku. Za jego pomocą użytkownik może samodzielnie oznaczać i identyfikować otaczające go obiekty.
Jak to działa?
Spacefelt to innowacja oparta na aplikacji mobilnej, która pomaga oznaczać i identyfikować przedmioty codziennego użytku w domu i miejscu pracy. Składa się z dwóch części: zestawu wodoodpornych samoprzylepnych etykiet oraz aplikacji mobilnej do ich skanowania. Przyklejasz etykietę do wszystkiego, co chcesz zidentyfikować, skanujesz ją za pomocą aplikacji i nagrywasz tekst lub opis dźwiękowy przedmiotu. Następnym razem, gdy zeskanujesz etykietę, nagranie zostanie odczytane lub odtworzone.
Spacefelt jest obecnie w fazie testowej, ale jak obiecują twórcy wkrótce będzie dostępny na urządzenia z Androidem.


 

Źródło: Spacefelt.com