NEINVER jako pierwszy w Polsce zdobywa certyfikaty dostępności AIS dla całego portfolio

NEINVER, drugi największy operator centrów outlet w Europie, uzyskał certyfikaty dostępności usług AIS dla pięciu obiektów sieci FACTORY oraz parku handlowego Futura. Centra jako pierwsze w branży centrów handlowych w Polsce uzyskały ten certyfikat dostępności. To dowód na zaangażowanie spółki w tworzenie przyjaznego środowiska zakupowego, dbającego m.in. o klientów z ograniczoną sprawnością ruchową oraz zaburzeniami słuchu i wzroku.
Dzięki uzyskanym certyfikatom dla obiektów firmy w Polsce, NEINVER zapewnił świadectwa dostępności usług AIS wszystkim centrom w swoim europejskim portfolio.
– Jesteśmy niezwykle dumni z tego osiągnięcia. Dostępność przestrzeni to bardzo istotny element sprawnie działającego obiektu handlowego, bo zapewnia naszym gościom i pracownikom większą swobodę oraz bezpieczeństwo. Nasze centra uzyskały w swojej pierwszej certyfikacji dwu- i trzygwiazdkowe oceny w pięciogwiazdkowej skali. Naszym planem jest podniesienie tych ocen do trzy- i czterogwiazdkowych w okresie krótko i średnioterminowym. W tym celu planujemy montaż oznakowania o wysokim kontraście i zwiększenie przystępności toalet oraz wind – mówi Maciej Zacharewicz, International Facility Manager NEINVER.
Certyfikacja dostępności usług AIS dokonuje oceny szeregu kryteriów opisujących fizyczne, sensoryczne lub poznawcze aspekty różnorodności funkcjonalnej dla zagwarantowania, by każda osoba, bez względu na swoją kondycję zdrowotną i sprawność, mogła poruszać się po całym centrum outlet komfortowo i bezpiecznie. Przykładami ocenianych aspektów mogą być dostępność toalet, pomieszczenia do opieki nad dzieckiem, wyznaczone miejsca parkingowe, a także specjalnie zaadaptowane drogi ewakuacyjne i wyjścia awaryjne.
Certyfikacja AIS – jedyny na świecie standard certyfikacyjny oceniający stopień przystępności przestrzeni – jest przyznawany przez Fundación ARS (Fundację na Rzecz Przystępności i Odpowiedzialności Społecznej), prywatną organizację non-profit, realizującą społeczne projekty i inicjatywy od ponad 40 lat.

Zobowiązanie FACTORY do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce

W zarządzanych centrach w Polsce, NEINVER wyznacza sobie rygorystyczne społeczne i środowiskowe standardy, których celem jest komfort najemców, pracowników oraz lokalnych społeczności. Firma uzyskała niedawno certyfikat BREEAM In-Use dla centrum FACTORY Gliwice – najmłodszego obiektu w Polsce, zapewniając tym samym prestiżowe certyfikaty zgodności ze standardami zrównoważonego rozwoju dla całego portfolio firmy w Polsce. Program zarządzania środowiskowego w centrach NEINVER kładzie nacisk na działania związane ze zużyciem energii, emisją gazów cieplarnianych, zużyciem wody i zarządzaniem odpadami. Jego elementem jest też zachęcanie do korzystania z transportu, wolnego od emisji  CO2 lub generującego jego małe ilości.


 

Źródło: Press Room NEINVER Polska