Powstał poradnik dla kultury w zakresie dostępności

W jaki sposób udostępniać instytucje kultury? Fundacja Kultura Bez Barier wraz z ekspertami i organizacjami zajmującymi się dostępnością przygotowała poradnik, któremu patronują Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
„Poradnik dla sektora kultury w zakresie zapewniania dostępności” pomoże w prowadzeniu regularnej działalności instytucji kultury, ułatwi odpowiedź na pytania jak przygotować wystawę lub warsztat artystyczny, aby były dostępne. Podpowiada przepisy prawa i przykłady dobrych praktyk.

„Publikacja którą dziś oddajemy to kolejny element, który mamy nadzieje przyczyni się do osiągania coraz liczniejszych dostrzegalnych efektów Programu Dostępność Plus. Od 3 lat, dzięki środkom unijnym i krajowym, usuwamy bariery i zapewniamy dostępność w aspekcie architektonicznym, cyfrowym i informacyjno-komunikacyjnym w budynkach wielorodzinnych, szpitalach, szkołach, transporcie publicznym, urzędach, czy w przestrzeni publicznej miast – chcemy żeby do tego grona jak najliczniej dołączały instytucje kultury”

– podkreśla wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Słowo zachęcające do zapoznania się z poradnikiem przygotowali ministrowie zaangażowani w powstanie publikacji. Gorąco zachęcamy zarówno do lektury listów jak i samego poradnika który znajdziecie na stronie Programu Dostępność Plus.
Pobierz plik Poradnik_dla_sektora_kultury_w_zakresie_zapewniania_dostępności.pdf Rozmiar: 13.27MB Format: pdf


 

Źródło: MFiPR