Zakopane: Prezydent Andrzej Duda wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie

Prezydent Andrzej Duda, jak co roku, wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie „12H Slalom Maraton Zakopane”. Podczas imprezy pozyskiwane są fundusze na wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością – podopiecznych Fundacji HANDICAP Zakopane. W tym roku odbyła się VIII edycja maratonu.

– Będąc na tym sportowym wydarzeniu tworzymy coś dobrego, co ma ogromne znaczenie dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, dla budowania naszej odpowiedzialności za otaczającą rzeczywistość, po to, aby stawała się ona lepsza

– wskazywał Prezydent Andrzej Duda, inaugurując charytatywny maraton.

– Wierzę że dzięki tym zawodom nasza rzeczywistość staje się lepsza

– mówił, dziękując wszystkim narciarzom, którzy przyjechali, by wziąć udział w tym niezwykle ważnym wydarzeniu.

W późniejszej wypowiedzi dla dziennikarzy Prezydent podkreślał, że 12H Slalom Maraton Zakopane to bardzo szczytny cel. Wskazywał, że podczas wydarzenia, poza aspektem charytatywnym, można spotkać się i porozmawiać z dziećmi i młodzieżą, dla których te środki są zbierane.
12h Slalom Maraton Zakopane to charytatywne zawody narciarskie, których celem jest ustanowienie rekordu Polski w drużynowej jeździe po slalomie non–stop przez 12 godzin. Pieniądze przekazane przez sponsorów – liczone za każdy przejechany kilometr, przeznaczane są na wsparcie sportowców z niepełnosprawnością, trenujących przy Fundacji HANDICAP Zakopane.
Inicjatorką pomysłu aktywizacji sportowej i integracji osób z niepełnosprawnościami była Małgorzata Tlałka–Długosz, reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijka, wielokrotna Mistrzyni Polski i Francji, zwyciężczyni Pucharów Europy, medalistka Pucharów Świata, Akademicka Mistrzyni Świata.


 

Źródło: Prezydent.pl