Wrocław: Podejrzani o włamanie do szkoły dla niepełnosprawnych dzieci w rękach policji

Intensywne czynności operacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, przyniosły efekt w postaci zatrzymania dwóch mężczyzn mogących mieć związek z włamaniem i kradzieżą mienia z ZS nr 21 we Wrocławiu. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą, gdy tylko otrzymali pierwsze zgłoszenie. Ujawnili i zabezpieczyli procesowo ślady oraz narzędzia, które prawdopodobnie były wykorzystywane przez sprawców. Następnie kilkaset godzin pracowali nad tym, aby namierzyć podejrzanych i odzyskać skradzione przedmioty. Oboje są mieszkańcami Wrocławia i obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Policjanci nie wykluczają, że mogą mieć więcej przestępstw na swoim koncie. Grozić im może kara 10 lat pozbawienia wolności.
Szeroko zakrojone działania policjantów pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław- Fabryczna, zakończyły się namierzeniem, a następnie zatrzymaniem dwóch mężczyzn mających związek z włamaniem do Zespołu Szkół nr 21 przy ul. Piotra Ignuta.
Policjanci po otrzymaniu zawiadomienia w tej sprawie, od razu przystąpili do działania i ustalili, że z pomieszczeń szkolnych skradziono m.in. sprzęt elektroniczny o znacznej wartości, w tym specjalistyczny system przeznaczony do diagnozy i terapii zaburzeń słuchu. Jakby tego było mało, przestępcy ukradli klocki, którymi dzieci każdego dnia bawiły się w szkolnej świetlicy.
Dalsze policyjne czynności wykonywane były dwutorowo. Technicy kryminalistyki i policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej zabezpieczali ślady oraz narzędzia, które wykorzystywane były przez sprawców podczas włamania, a policjanci z pionu kryminalnego, prowadzili działania operacyjne zmierzające do namierzenia miejsca pobytu osób odpowiedzialnych za to przestępstwo.
W tej sprawie funkcjonariusze musieli wykazać się doświadczeniem i uporem w dążeniu do celu, bo informacji na temat sprawców było wyjątkowo mało. Kilkaset godzin intensywnej pracy nad tym, aby namierzyć podejrzanych i odzyskać skradzione przedmioty, dało pozytywny efekt. Nie bez znaczenia była też współpraca z pracownikami szkoły oraz mieszkańcami. Zatrzymanymi okazali się dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 24 i 35 lat, którzy obecnie przebywają w policyjnym areszcie.
Podczas przeszukań prowadzonych w mieszkaniach podejrzanych, odnaleziono część skradzionego mienia, a także kilkaset porcji narkotyków. Oboje usłyszeli już zarzuty za kradzież z włamaniem, a jeden z mężczyzn dodatkowo za posiadanie środków odurzających.
O dalszych losach, jak widać niemających żadnych skrupułów przestępców, zadecyduje teraz sąd. Policjanci właśnie z uwagi na okoliczności tego czynu wspólnie z prokuraturą zawnioskowali już o zastosowanie wobec sprawców, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 

Źródło: Policja Dolnośląska / aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak