W pociągu okradziono 12-letniego niepełnosprawnego chłopca. Policja prosi o pomoc!

Funkcjonariusze pilskiej policji prowadzą czynności w sprawie kradzieży plecaka z zawartością specjalnych ortez oraz okularów korekcyjnych 12-letniego chłopca, do której doszło 20 listopada bieżącego roku w pociągu relacji Poznań – Piła. Jeśli ktokolwiek tego dnia podróżował pociągiem i mógł być świadkiem tej sytuacji lub posiada informację, gdzie może znajdować się plecak z ortezami proszony jest o kontakt z oficerem dyżurnym pilskiej jednostki pod nr 47 77 415 60 lub 47 77 414 44.
20 listopada bieżącego roku z pociągu relacji Poznań – Szczecinek, odjeżdżającego z Poznania około godziny 12:30 został skradziony czarny plecak z zawartością dwóch ortez na łydki, które są niezbędne dla codziennego funkcjonowania niepełnosprawnego 12-letniego chłopca. Ponadto w tym samym plecaku znajdowały się jego korekcyjne okulary.
Chłopiec wraz ze swoją rodziną wsiadł do pociągu w Poznaniu. Ojciec chłopca w miejscowości Chodzież zauważył brak plecaka w miejscu, w którym go wcześniej pozostawił. Do dzisiaj plecak nie został odnaleziony. Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności, aby ustalić sprawcę i odzyskać utracone przedmioty.
Jeśli ktokolwiek tego dnia podróżował pociągiem i mógł być świadkiem tej sytuacji lub posiada informację, gdzie może znajdować się plecak z ortezami proszony jest o kontakt z oficerem dyżurnym pilskiej jednostki pod nr 47 77 415 60 lub 47 77 414 44.


 

Źródło: KPP Piła