Wyprawa do wnętrza Ziemi

Tajemnicza maszyna zabiera naszych edukatorów do podziemnych komór i korytarzy. Za jej sprawą zabawa zmienia się w niezwykłą przygodę. Aby dotrzeć do skarbu Maciej i Andrzej będą musieli wykazać się wiedzą i odwagą. Zbudują proste ogniwo elektryczne i żarówkę, pojadą podziemną kolejką i przepłyną słone jezioro.

Nasi bohaterowie:

Maciej – nieco wyrośnięte dziecko, poszukiwacz przygód z mnóstwem z pozoru niemądrych pytań. Dociekliwy, wiecznie głodny, lubiący zabawę. Ciągle gdzieś chodzi i wynikają z tego różne przygody.
Andrzej – typ naukowca. Zna odpowiedzi na wszystkie pytania Macieja i stara się je dokładnie i prosto przekazać. Pamięta o tym, żeby ich podróże zawsze przebiegały bezpiecznie.
“Wyprawa do wnętrza Ziemi” została zarejestrowana w najstarszej kopalni soli w Polsce – Kopalni Soli w Bochni.

Film powstał w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2021
Film przygotował zespół Mobilnego Projektu Edukacyjnego „Naukowiej” w ramach projektu „Małopolskie Centrum Nauki – projekt zintegrowany”. Budowa centrum jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest instytucją kultury Województwa Małopolskiego.
Centrum Nauki Cogiteon prowadzi pokazy popularnonaukowe przełamujące codzienną rutynę. Budynek centrum z wystawą stałą o człowieku, laboratoriami i ogrodem na dachu powstaje w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego.