Gmina Choroszcz: Tutejszym mieszkańcom zima niestraszna. Wspaniała inicjatywa samorządowych władz

Osoby najbardziej potrzebujące, ciężko chore oraz z niepełnosprawnościami, mieszkające na terenie gminy Choroszcz, już od czterech lat w trakcie sezonu grzewczego mogą liczyć na pomoc w postaci bezpłatnego opału. W ten sposób gmina rozdała już ponad 500 metrów przestrzennych drewna, a tylko w ciągu niedawno rozpoczętego obecnego sezonu grzewczego do potrzebujących trafiło 122 metrów opału.
Drewno, które co najmniej dwa razy do roku (jesienią i wiosną) jest dostarczane mieszkańcom Gminy Choroszcz, pozyskiwane jest z wycinki drzew z terenów gminnych, na których planowane są realizacje i inwestycje. A ponieważ Gmina Choroszcz nieustannie się rozwija i modernizuje, darmowego opału nie brakuje.
Kto może liczyć na wsparcie?
Najbardziej potrzebujący wskazywani są przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy. M-GOPS, na podstawie swojej wiedzy na temat środowiska społecznego, znając potrzeby niezamożnych mieszkańców gminy Choroszcz, czy też mieszkańców borykających się na co dzień z innymi uciążliwościami życia (np. wskutek dotkliwych, nieuleczalnych chorób czy niepełnosprawności) typuje odbiorców darmowego opału. Po gminie rozwożą je pracownicy warsztatu.
To świetna inicjatywa, zważywszy na fakt, iż ceny opału oraz jego przygotowania do sezonu grzewczego idą systematycznie w górę.


 

Źródło: UG Choroszcz