PFRON istnieje już 30 lat

Minister Marlena Maląg i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik wzięli udział w Gali z okazji 30-lecia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
PFRON
30 lat temu stworzony został system wsparcia osób niepełnosprawnych, który, ze zmianami, funkcjonuje do dzisiaj. Jego istotnym, integralnym elementem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Uroczysta Gala z okazji 30-lecia Funduszu odbyła się w warszawskim Centrum Olimpijskim. Wzięli w niej udział m.in. Minister Marlena Maląg i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik.
– Działanie na rzecz rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, integracji społecznej oraz dostępności to kluczowe elementy misji PFRON, od lat przyświecające wszystkim jego pracownikom. Wsparcie finansowe daje osobom niepełnosprawnym możliwość wyjścia poza granice barier architektonicznych, informacyjno-komunikacyjnych czy cyfrowych, ale przede wszystkim pozwala pokonać największe granice – mentalne – przypomniał Prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz.
Minister Marlena Maląg odczytała podczas uroczystości list od Premiera Mateusza Morawieckiego.  Podkreśliła też, że doświadczenie, jakie zdobyła kierując w przeszłości Funduszem, okazuje się bardzo cenne przy określaniu kierunków polityki rodzinnej, obejmującej także osoby z niepełnosprawnościami.
Minister Paweł Wdówik zaznaczył, że zmiany systemowe w podejściu do osób z niepełnosprawnościami nie mogą odbyć się bez istnienia takiej instytucji, jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Minister Maląg i wiceminister Wdówik wręczyli na ręce Prezesa PFRON okolicznościowy grawerton. Napisano na nim: Składam podziękowania dla wszystkich Pracowników za lata w służbie osobom z niepełnosprawnościami i życzę nieustawania w wysiłkach zmieniania świata, tak by był dla nich jak najbardziej przyjazny.


 

Źródło: MRiPS