Asystent Google

Wciąż zapominasz kupić coś w sklepie? Nie możesz znaleźć zdjęć z podróży? A może chcesz zarezerwować stolik w restauracji? Asystent chętnie Ci pomoże. Aby z nim porozmawiać, kliknij ikonę mikrofonu lub zacznij pisać.
Przykładowe rzeczy, w których może Ci pomóc Asystent:

 1. – Szybkie wybieranie numerów (np. „Zadzwoń do Mamy”).
 2. – Wysyłanie SMS-ów (np. „Wyślij SMS-a do Klary”).
 3. – Wysyłanie e-maili (np. „Wyślij najnowszy raport sprzedaży do mojego szefa”).
 4. – Ustawianie przypomnień (np. „Przypomnij mi o kupnie prezentu urodzinowego dla Sary”).
 5. – Wyświetlanie planu dnia z kalendarza (np. „Co mam na dzisiaj zaplanowane?”).
 6. – Odtwarzanie muzyki (np. „Włącz jazz z YouTube”).
 7. – Określanie trasy dojazdu (np. „Wyznacz trasę do domu”).
 8. – Uzyskiwanie odpowiedzi na pytania (np. „O której mam samolot?”).

To Ty wybierasz, którymi informacjami chcesz się podzielić ze swoim Asystentem Google. Za każdym razem, gdy korzystasz z jego pomocy, zachowujesz pełną kontrolę nad udostępnianymi przez siebie danymi. Możesz również łatwo zarządzać rozmowami prowadzonymi z Asystentem oraz je usuwać.
Asystent Google daje naprawdę wiele możliwości. Dzięki integracji z aplikacjami zewnętrznych twórców możemy np. poprawnie segregować odpady. Pomoże nam w tym aplikacja Pan Śmieciarz.
Uwaga! Ze względu na dość rygorystyczną politykę biznesową Apple, asystent na urządzenia z systemem IOS jest znacznie mniej zdolny, niż na urządzeniach z Androidem. W związku z tym, niektóre funkcje tutaj opisane, mogą być nieosiągalne dla użytkowników IOS.
Pan Śmieciarz bo taką nazwę nosi program, jest sztuczną inteligencją, wyedukowaną w zasadach segregowania odpadów komunalnych. Wystarczy uruchomić na swoim telefonie Asystenta Google w języku polskim. Następnie powiedzieć do telefonu komendę „Ok Google, porozmawiaj z panem śmieciarzem” i już można rozmawiać o segregacji odpadów.

Porozmawiaj z MediaMarkt przez Asystenta Google

Dzięki nowoczesnym technologiom zakupy stają się coraz łatwiejsze. Sieć MediaMarkt uruchomiła wirtualnego asystenta, który ułatwia wyszukiwanie sklepów sieci, informacji o produktach czy procesie zakupowym. MediaMarkt jest pierwszym dystrybutorem elektroniki użytkowej w Polsce, który wdraża głosowego Asystenta Google.
Z jego pomocy może skorzystać każdy, kto na swoim mobilnym urządzeniu posiada aplikację Asystent Google. Wystarczy dać polecenie: „Porozmawiaj z MediaMarkt”, a następnie zapytać o interesujące nas informacje.
W trwającej obecnie pierwszej fazie wdrożenia Asystent potrafi:

 1. • przeszukać asortyment z kategorii smartfony,
 2. • odpowiedzieć na proste pytania dotyczące procesu zakupowego, np.: Kiedy mogę spodziewać się dostawy? Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy? Zgubiłem paragon, gdzie dostanę duplikat?
 3. • znaleźć najbliższy sklep
 4. • pokazać promocje, bestsellery

Asystent Google wspiera klientów sieci telekomunikacyjnej Play

Dzięki integracji PLAY z Asystentem poprzez platformę Actions on Google, klienci za pomocą komend głosowych będą mogli porozmawiać z PLAY i między innymi sprawdzić nowości w ofercie operatora. Aby rozpocząć konwersację wystarczy powiedzieć  „OK  Google, Porozmawiaj z Play” lub „OK Google, zapytaj Play co nowego?”

Asystent Google współpracuje z radiem Tok FM

Do tej pory słuchać TOK FM przez internet można było jedynie za pośrednictwem aplikacji TOK FM jak i na stronie tokfm.pl. Teraz pojawia się nowa, bardzo wygodna opcja. TOK FM jest pierwszą polską stacją radiową i platformą podcastową, która jest obsługiwana głosowo przez Asystenta Google.
Jak to działa w praktyce? Jeśli Twój smartfon lub tablet ma Androida w wersji 5.0 lub nowszej, lub też jeśli na swoim iPadzie czy iPhone’ie masz aplikację Asystent Google, możesz poprosić Google o włączenie TOK FM. Wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć
,,OK Google, porozmawiaj z TOK FM.
To będzie początek prostej i szybkiej rozmowy, w czasie której poprosisz Google o włączenie np. radia na żywo, najnowszych informacji lub podcastu z wybranej dziedziny.
Aby posłuchać Radia TOK FM na żywo lub aktualnego serwisu informacyjnego, wystarczy użyć zwrotu
,,OK Google, poproś TOK FM żeby włączył radio
lub
W celu wybrania najnowszego podcastu z ulubionej kategorii tematycznej można powiedzieć np.
,,OK Google, zapytaj TOK FM o Poranek
albo
,,OK Google, zapytaj TOK FM o najnowszy podcast z kategorii Gospodarka
albo
,,OK Google, poproś TOK FM o sport.
Niestety Asystent Google na IOS rozwija się bardzo wolno i wielu użytkowników, którzy czekali na jego pojawienie się w Polsce bardzo się rozczarowało.

Informacje dodatkowe:

Autor: Google LLC
Wymagana wersja systemu: IOS 12.0 lub nowszy
Kompatybilna z iPhone, iPad i iPod touch
Dostępność języka polskiego: tak
Współpraca z Voiceover: wszystkie przyciski są odpowiednio opisane
Cena: bezpłatna
Pobierz ze sklepu Appstore