Chcesz rozwijać swoją karierę w branży IT? Powalcz o stypendium od Google

Firma Google przygotowała specjalne stypendia dla osób z niepełnosprawnościami, które chcą realizować swój potencjał w branży IT. Studiujesz informatykę, inżynierię komputerową lub pokrewną dziedzinę techniczną na uniwersytecie w Europie lub w Izraelu? To zgłoś się do Google i powalcz o stypendium!
Google uważa, że dostęp do informacji powinien mieć każdy. Dlatego firma angażuje się między innymi w pomaganie zdolnym studentom i stara się rozwijać ich talenty. W ramach projektu Google nawiązało współpracę z organizacją non-profit EmployAbility, której celem jest pomoc uczniom z niepełnosprawnościami w zdobywaniu wiedzy i zrobieniu kariery zawodowej. Stypendium w roku akademickim 2021-2022 wynosi 7000 euro.
Stypendium od Google mogą zdobyć:

  1. • osoby z niepełnosprawnościami studiujące na kierunkach: informatyka, inżynieria komputerowa lub inna blisko spokrewniona dziedzina techniczna,
  2. • zapisani na studia stacjonarne lub niestacjonarne w roku akademickim 2020-2021,
  3. • osoby z niepełnosprawnościami planujące rozpoczęcie studiów na uniwersytecie w Europie lub Izraelu w roku akademickim 2021-2022,

Kandydaci muszą:

  1. • studiować na uniwersytecie w Europie lub Izraelu,
  2. • mieć dobre wyniki w nauce,
  3. • pasjonować się informatyką oraz technologią,
  4. • mieć ukończone 18 lat (od 5 października 2020).

Aby wziąć udział w konkursie, kandydaci muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj oraz przesłać dodatkowe informacje i wymagane dokumenty.
Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni o decyzji drogą mailową do czerwca 2021 roku. W ciągu 14 dni od otrzymania takiej wiadomości będą musieli zaakceptować warunki stypendium. Jeśli tego nie zrobią – oferta przepada, a Google może wytypować kogoś innego.
Zgłoszenie należy wysyłać do piątku, 4 grudnia. Stypendia w wysokości 7000 euro przyznawane będą na rok akademicki 2021-2022.


 

Źródło: mat. pras.