Warszawa: 9 paraolimpijczyków ze Stolicy leci do Tokio

Już 24 sierpnia rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie, w których udział weźmie dziewięciu sportowców ze stołecznych klubów sportowych.

„Bardzo mocno trzymam kciuki za naszych reprezentantów na paraolimpiadzie w Tokio. Jestem pewna, że dadzą z siebie wszystko i osiągną zaplanowane rezultaty. Oczywiście szczególnie życzę powodzenia warszawskim zawodnikom, którzy już nie raz pokazali, że są w znakomitej formie. Powodzenia”!

– dopinguje Renata Kaznowska, wiceprezydentka Warszawy.
Wśród 89 polskich paraolimpijczyków o medale w Tokio będzie rywalizować dziewięcioro zawodników warszawskich klubów sportowych, z czego pięcioro jest regularnie wspieranych stypendiami sportowymi przez m.st. Warszawę.
Z najlepszymi sportowcami na świecie w paratenisie stołowym zmierzy się Dorota Bucław z IKS AWF Warszawa, natomiast Kamil Otowski z IKS AWF Warszawa i Jacek Czech z G8 Bielany Warszawa powalczą o medale w parapływaniu. Z kolei do wyścigu w parakolarstwie stanie Dominika Putyra z warszawskiego SNiS „Syrenka”, a w parastrzelectwie wystartuje Emilia Babska z CWKS „Legia” Warszawa. Pośród sześciorga polskich reprezentantów w paraszermierce aż czterech to warszawiacy, wszyscy z IKS AWF Warszawa – Adrian Castro, Kinga Dróżdż, Michał Nalewajek i Dariusz Pender.
Igrzyska paraolimpijskie to jedne z największych zawodów sportowych dla zawodników z niepełnosprawnościami fizycznymi na świecie. Paraolimpiada w Tokio rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 5 września 2021 r.


 

Źródło: Urząd m.st. Warszawy