Kraków: II Camp sportowy dla przyszłych paraolimpijczyków

W terminie 22-25.09 br. w Hali Cracovii odbędzie się drugi camp sportowy w ramach projektu „Sięgnijmy po medale – Los Angeles 2028”. Poświęcony będzie dyscyplinom paraolimpijskim dla osób z dysfunkcją wzroku, a spotkanie motywacyjne poprowadzi paraolimpijczyk Marcin Ryszka.

Dziedziny paraolimpijskie i ich promocja

W campie weźmie udział łącznie 14 osób z dysfunkcją wzroku. Celem całego projektu jest promocja dziedzin paraolimpijskich, kształcenie potencjalnych parasportowców, tak, aby w przyszłości mogli zasilić szeregi reprezentacji Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich. Podczas drugiego campu odbędą się wykłady i zajęcia praktyczne w zakresie takich dziedzin jak blind football, goalball, show down, tenis stołowy dla niewidomych, strzelectwo laserowe, wioślarstwo (na ergometrach), JUDO.
– Campy mają bardzo zróżnicowaną tematykę, gdyż chcemy pokazać wiele dziedzin paraolimpijskich i dać szansę zawodnikom z różnymi niepełnosprawnościami. Wcześniejszy camp był dla osób z niepełnosprawnością ruchową, teraz dla osób z dysfunkcją wzroku. Zależy nam na działaniach kompleksowych, które dadzą realną szansę na odkrycie nowych talentów i nowych pasji sportowych – podkreśla Marcin Królikowski, paraolimpijczyk, dyrektor administracyjno-sportowy hali Cracovii i koordynator Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

Dieta w życiu sportowca

W czasie warsztatów będzie poruszony temat diety w sporcie i prawidłowych nawyków żywieniowych. Dodatkowo, uczestnicy spotkają się z paraolimpijczykiem Marcinem Ryszką, który był również mistrzem świata w pływaniu, a obecnie jest reprezentantem Polski w blind footballu.
– Bardzo się cieszę, że będę mógł spotkać się z uczestnikami projektu „Sięgnijmy po medale Los Angeles 2028” i opowiedzieć im o mojej sportowej drodze, a także pokazać na własnym przykładzie, że będąc niewidomym można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy. Chciałbym dodać im motywacji do działania – mówi Marcin Ryszka.


 

Źródło: inf. pras.