Poznajcie niewidomego jeźdźca, który pokonał parkur w Paryżu

28-letni obecnie Salim Ejnaini z Francji zaczął tracić wzrok w wyniku choroby zwyrodnieniowej, gdy skończył zaledwie 6 miesięcy.
Kiedy skończył 12 lat rozpoczął trenowanie jeździectwa konnego i mimo tego, że mając 16 lat zupełnie stracił wzrok, jego determinacja nie pozwoliła mu na zerwanie z tym sportem. Połączył siły z trenerką Tiffany Margueritat i od tego czasu startuje w skokach przez przeszkody.
Salim do nawigacji wykorzystuje osoby, które rozstawione na arenie przy pomocy specjalnych dzwonków wskazują mu, gdzie ma podążać na swoim koniu. To świadectwo cudownej więzi jaka łączy Salima z jego koniem o imieniu Rapsody. Jeździec mówi, że dzięki ich wzajemnemu zaufaniu jest w stanie osiągnąć bardzo dużo.
W 2017 r. organizatorzy Longines Masters z Paryża zaprosili Salima, by zademonstrował swoje umiejętności. Na arenie wraz z udzielającą niewidomemu jeźdźcowi wskazówek wieloletnią trenerką Tiffany kibicowali mu również jego sportowy kolega Guillaume Canet i drużynowy złoty medalista z igrzysk w Rio Philippe Rozier.
Ejnaini powiedział wówczas, że jest to najwspanialsza przygoda jego życia.


 

Źródło: Jumpernation.com