ANWIL zaangażowany w promocję sportu niepełnosprawnych

Rozpoczął się IV Ogólnopolski Turniej w Bowlingu Sportowym Osób Niewidomych i Słabowidzących, którego ANWIL S.A., już po raz trzeci z rzędu, jest sponsorem głównym. Zawody potrwają do 10 lipca we włocławskiej kręgielni PIWNICA, mieszczącej się przy ul. Wysokiej 12 we Włocławku.

– To kolejny już raz, kiedy ANWIL S.A. wspiera turniej, który jest urzeczywistnieniem pięknej idei sportowej rywalizacji osób niepełnosprawnych. Wielka radość, którą czerpiecie z realizacji pasji, jaką jest bowling, jest dla nas najlepszym dowodem tego, że warto pomagać w organizacji takich turniejów. One nie tylko angażują sportowo, ale również budują relacje i silne więzi międzyludzkie

– powiedziała, zwracając się do uczestników turnieju, Daria Studzińska – Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWIL S.A.
W rozgrywkach bierze udział niemal 80 zawodników niewidomych i słabowidzących z 18 klubów, mieszczących się na terenie całej Polski. Rywalizują oni w trzech kategoriach sportowych: B1 – całkowicie niewidomi, B2 – o mocno ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia, B3 – o ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia w mniejszym stopniu, w podziale na grupy kobiet i mężczyzn. Wśród nich pojawią się członkowie Kadry Narodowej oraz Mistrzów Polski, Europy i Świata.
Kilkuletnia współpraca ANWILU z organizatorem wydarzenia – Włocławsko-Brodnickim Klubem Sportowym Niewidomych i Słabowidzących Pionek – jest długofalowym projektem wpisującym się w działania spółki na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym promocji sportu oraz wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych.


 

Źródło: Biuro Prasowe ANWIL S.A.