Przeglądarka 125/22.06.2021

„Pomoże mi pani nalać wodę?…” Niepełnosprawni też chcą pić

Na zboczu góry Węgielnik w Piwnicznej-Zdroju jest jedno z bardzo popularnych, miejscowych źródeł wody mineralnej. Tyle, że projektując jego obudowę nikt nie pomyślał o osobach niepełnosprawnych.
Jakie są konsekwencje? Serce żal ściska…
Czytaj całość na Sadeczanin.info

DZIĘKI NIM OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE SĄ SZCZĘŚLIWSZE

To historia dwóch mężczyzn, którzy zrobili wiele dla tych, dla których ciągle robi się za mało. Wywołali uśmiech na twarzach niepełnosprawnych dzieci i pomogli im bardziej uwierzyć w siebie.
W marcu 2010 roku, w San Antonio w Texasie, park rozrywki Morgan’s Wonderland powitał pierwszych gości. Pomysłodawcą projektu jest Gordon Hartman, ojciec dorosłej już Morgan, która jest osobą niepełnosprawną. Jego misją stało się stworzenie miejsca, w którym rodziny z dziećmi specjalnej troski i te, bez takich wyzwań, mogły się spotykać i razem dobrze się bawić.
Czytaj całość na Interia.pl

Nietypowy eksperyment w USA. Testowano „niewidomego” robota

Badacze z Oregon State University postanowili sprawdzić, czy „niewidomy” dwunożny robot miałby problemy z pokonywaniem schodów. Naukowcy przeprowadzili eksperyment z udziałem robota Cassie.
Badacze wskazują, że taki eksperyment był potrzebny, bo roboty nie zawsze mogą polegać na kamerach i sensorach, bo czasem warunki oświetleniowe są bardzo słabe, mamy do czynienia z mgłą czy innymi problemami. Idealnie więc byłoby, gdyby roboty mogły używać tzw. świadomości ciała do poruszania się w nieznanym otoczeniu. Tak właśnie stało się w przypadku eksperymentów z udziałem robota Cassie.
Czytaj całość na Komputerswiat.pl

Małkinia Górna. Niepełnosprawna czytelniczka kontra operator sieci komórkowej. Poszło o kartę SIM. Jaki finał?

Pani Małgorzata kupiła telefon komórkowy. Konieczne było uaktualnienie karty SIM. Pani Małgorzata, która jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, skontaktowała się z biurem obsługi klienta z pytaniem, czy może załatwić sprawę zdalnie albo za pośrednictwem upoważnionej osoby. Usłyszała, że musi osobiście wymienić kartę.
Czytaj całość na TO.com.pl