Toruń: Już za dziesięć dni PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi żużlowej im. Zenona Plecha. Do zgarnięcia bezpłatne wejściówki dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Piętnastu zawodników jest już pewnych udziału w tegorocznych PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha, które 18 czerwca odbędą się w Toruniu. Pierwszego miejsca bronić będzie Bartosz Zmarzlik. W turnieju pojedzie dwóch juniorów.
Nowością regulaminową PGE IMME im. Zenona Plecha jest zagwarantowanie udziału w zawodach dla najlepszego juniora z drugich wyścigów meczów PGE Ekstraligi. Klasyfikację do 7. rundy włącznie wygrał Mateusz Cierniak z Motoru Lublin (16+2), który wyprzedził Jakuba Miśkowiaka z ELTROX Włókniarza Częstochowa(16+1). Z tej racji, że Jakub Miśkowiak wypełnił warunki nominacji do PGE IMME im. Zenona Plecha na podstawie listy klasyfikacyjnej wszystkich zawodników PGE Ekstraligi po zakończonej 7. rundzie, również weźmie udział w zawodach (10 m./2,138).
Zawody rozpoczną się 18 czerwca o godzinie 19:30 na MotoArenie im. Mariana Rosego.
Do 10 czerwca osobyy niepełnosprawne i ich opiekunowie mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki na imprezę. Organizator kfSport, właściciel marki SpeedwayEvents.pl, przygotował pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby proszone są o zgłoszenia (do 10 czerwca) pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet PGE IMME”.
Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.


 

Źródło: PGE Ekstraliga