Pisz: Rodzice pijani, a pod ich opieką dwie dziewczynki, w tym jedna niepełnosprawna

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Pisza, po informacji od asystenta rodziny, że nietrzeźwi rodzice opiekują się małoletnimi dziećmi. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości rodziców opiekujących się córkami w wieku 11 i 12 lat. Ich matka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a ojciec ponad 3 promile. Dziećmi zaopiekowała się krewna. O niewłaściwym sprawowaniu opieki nad dziećmi poinformowany zostanie sąd rodzinny i nieletnich.
Piscy policjanci w niedzielę (23 maja br.) po godz. 13.00 otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach opiekujących się małoletnimi dziećmi. Informację taką przekazał asystent rodziny. Sytuacja dotyczyła rodziny mieszkającej w Piszu.
Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, aby to sprawdzić W mieszkaniu panował ogólny bałagan. Policjanci zastali w nim zgłaszającą oraz 37-letnią kobietę i jej 39-letniego męża. W mieszkaniu przebywały także dwie ich córki w wieku 11 i 12 lat. Młodsza z nich jest niepełnosprawna i ma problemy m.in. z samodzielnym poruszaniem się.
Policjanci wyraźnie czuli alkohol od rodziców. Badanie stanu trzeźwości matki wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ojciec dziewczynek miał ponad 3 promile. Oboje oświadczyli, że dzień wcześniej wieczorem wypili po kilka piw, co nie przeszkadzało im w sprawowaniu opieki nad dziećmi.
Dziewczynkami zaopiekowała się ich ciotka. O niewłaściwym sprawowaniu opieki nad dziećmi poinformowany zostanie sąd rodzinny i nieletnich.


 

Źródło: KPP w Piszu