Ruszył nabór do projektu „Pamięć zmysłów”

Fundacja Wielozmysły zaprasza osoby niewidome i słabowidzące do wzięcia udziału w nowym projekcie artystycznym.
Pamięć zmysłów to multidyscyplinarny projekt, który łączy w sobie elementy artystyczne i badawcze. Chcemy stworzyć przestrzeń do swobodnej wymiany myśli i twórczości pomiędzy grupą młodych artystów/ek, a osobami z niepełnosprawnością wzroku. Będziemy zgłębiać tematykę pamięci zmysłów, naszej percepcji i różnorodnych sposobów doświadczania sztuki.
Zwieńczeniem projektu będzie prezentacja powstałych dzieł sztuki współtworzonych przez osoby niewidome i słabowidzące.
Jeśli chcesz aktywnie włączyć się w proces twórczy, podzielić się swoimi refleksjami i pomysłami oraz zdobyć wiedzę na temat sztuki i zmysłów, to zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!
Zależy nam, aby uczestnicy/czki byli obecni na minimum dwóch spotkaniach oraz byli otwarci na indywidualną pracę z artystami w trakcie trwania projektu (maj -październik 2021). Istnieje też możliwość wzięcia udziału w mniejszym wymiarze czasowym, w wybranych warsztatach. W zależności od sytuacji epidemiologicznej, spotkania odbędą się na żywo lub online.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 maja na Osiedlu Jazdów (LAS -Jazdów 10/2)
Na zgłoszenia czekamy do 26 maja 2021 r. Prosimy o wysłanie maila na adres: info@wielozmysly.org z informacją o chęci wzięcia udziału lub kontakt telefoniczny pod numerem: 509-555-812. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Uczestnikom/czkom projektu zapewniamy:

  1. ● Udział w multidyscyplinarnym projekcie, w ramach którego staniecie się Współtwórcami/czyniami dzieł sztuki
  2. ● pogłębienie zarówno teoretycznej wiedzy o zmysłach jak i praktycznych umiejętności pozwalających lepiej je wykorzystywać w procesie doświadczania sztuki
  3. ● Wszyscy członkowie grupy badawczej będą mieli zapewnioną pomoc w dotarciu na miejsce spotkań

W ramach projektu odbędzie się cykl czterech warsztatów (każdy trwający około 2 -3 godzin) prowadzonych przez artystów i artystki oraz zespół Fundacji Wielozmysły.

  1. ● Warsztat 1: Wielozmysłowe doświadczanie sztuki, prowadzony przez zespół Fundacji Wielozmysły (29 maja)
  2. ● Warsztat 2: Zmysł węchu, prowadzony przez Dobrawę Borkałę, która w swojej twórczości pracuje z oddechem, a także zmysłem węchu (czerwiec)
  3. ● Warsztat 3: Zmysł słuchu, prowadzony przez Edkę Jarząb, która zajmuje się dźwiękiem i praktykuje metodę “głębokiego słuchania (czerwiec / lipiec)
  4. ● Warsztat 4: Zmysł dotyku, prowadzony przez Marcina Janusza -malarza, którego obrazy zachęcają do poznawania całym ciałem (lipiec)

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa


 

Źródło: materiały nadesłane