Sztuka dostępna w MOCAK-u

Termin i miejsce wydarzenia:
15.05.2021 (sobota), godz. 12:00
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
ul. Lipowa 4
30-702 Kraków
Tel. (12) 263-40-00
Udział w wydarzeniu w cenie biletu do muzeum.


 

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie zaprasza na otwarte spotkania o dostępności, podczas których będzie można zapoznać się z tyflografikami i opracowaniami dotykowymi dzieł z muzealnej Kolekcji. W przestrzeni ekspozycyjnej zostanie utworzone stanowisko, gdzie odbiorcy będą mogli odsłuchać audiodeskrypcje, a także porozmawiać ze specjalistkami z dziedziny dostępności. Chętnym Muzeum umożliwi także zwiedzenie wystaw Kolekcji z wykorzystaniem materiałów dostosowanych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Najbliższy termin już w sobotę, 15 maja o godzinie 12:00.
Prowadzenie:
Edyta Wyżga – historyczka sztuki oraz koordynatorka wystaw. Obecnie pracuje w MOCAK-u w Dziale Wiedzy o Sztuce jako specjalistka ds. edukacji oraz koordynatorka ds. dostępności. Angażuje się w działania na rzecz udostępniania sztuki osobom ze szczególnymi potrzebami.
Weronika Dziepak – edukatorka, projektantka specjalizująca się w designie uniwersalnym. Studentka kierunku Art &Design na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Członkini Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa Prototyp. Współpracuje z Fundacją Szansa dla Niewidomych w Krakowie i Stowarzyszeniem Dobrze.