Kwidzyn: Uratował z pożaru niepełnosprawną kobietę i jej babcię

Technik Kryminalistyki kwidzyńskiej komendy Policji aspirant sztabowy Marcin Krasoń, widząc kłęby dymu i ogień wydobywający się z piwnicy, błyskawicznie przystąpił do ewakuacji mieszkańców bloku. Z jednego z mieszkań wyniósł niepełnosprawną kobietę i wyprowadził jej babcię.
Do zdarzenia doszło we wtorek (13 kwietnia) w jednym z bloków przy ul. Batalionów Chłopskich w Kwidzynie. Tuż po godzinie 9, funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zauważył, że z okien piwnicznych wydobywa się dym. Policjant natychmiast wbiegł do bloku i szybko poinformował o tym zdarzeniu wszystkich mieszkańców.
Na ostatnim piętrze mieszkała starsza kobieta z niepełnosprawną 22 – letnią wnuczką. Policjant wyniósł niepełnosprawną kobietę na zewnątrz budynku, po czym ponownie wrócił by wyprowadzić jej babcię. Po kilku minutach na miejscu były już 4 zastępy Straży Pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą.
Po trwającej godzinę akcji ratowniczo – gaśniczej strażacy ugasili pożar i oddymili blok, a także sprawdzili mieszkania na obecność tlenku węgla. Mieszkańcy mogli wrócić bezpiecznie do swoich mieszkań. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zwarcie urządzeń elektrycznych w piwnicy.


 

Źródło: Policja Pomorska