Gdańsk: Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Gdańska Karta Mieszkańca ma coś specjalnie dla Ciebie!

Większość gdańskich obiektów i instytucji kultury przewiduje zniżki lub bezpłatne wejścia dla gości z niepełnosprawnościami. Takie uprawnienie należy potwierdzić, okazując w kasie biletowej odpowiedni dokument, np. legitymację osoby niepełnosprawnej lub orzeczenie wydane przez stosowny organ. Tak było do tej pory. Od teraz wystarczy Karta Mieszkańca z Pakietem Dostępności!
Gdańska Karta Mieszkańca to jeden z najbardziej popularnych i wszechstronnych produktów skierowanych do gdańszczanek i gdańszczan, z którego korzysta już przeszło 250 tysięcy użytkowników. Wzrost ich liczby idzie nieustannie w parze z rozwojem funkcjonalności Karty i zwiększaniem jej możliwości. Właśnie zaprezentowano pierwszą odsłonę Pakietu Dostępności – nowego modułu skierowanego do osób z niepełnosprawnościami.
Ideą pakietu jest ułatwienie codziennego funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami oraz zapewnienie jak najłatwiejszego dostępu do gdańskich obiektów i instytucji kultury. W opisach poszczególnych atrakcji na stronie www.jestemzgdanska.pl, zgodnej ze standardami dostępności WCAG, warto wcześniej sprawdzić jakich dostosowań i udogodnień (lub też ewentualnych trudności, związanych np. z architektoniczną specyfiką budynku) można się spodziewać. A na miejscu wystarczy mieć przy sobie Kartę Mieszkańca z aktywnym Pakietem Dostępności (lub aplikację mobilną Jestem z Gdańska) i przekazać ją obsłudze do weryfikacji – na tej podstawie przyznana zostanie usługa przewidziana w regulaminie danego obiektu, np. bilet ulgowy lub bezpłatne wejście dla użytkownika oraz opiekuna. Warto przy tym pamiętać, że Pakiet Dostępności nie jest nowym uprawnieniem – jest wygodnym i nowoczesnym “nośnikiem” uprawnień już przysługujących jego posiadaczom.
Więcej informacji na stronie: www.jestemzgdanska.pl