4 osoby straciły wzrok dobę po zabiegu okulistycznym. Wszyscy byli pacjentami tej samej kliniki

Jak podaje telewizja TVN w programie „Uwaga”, cztery osoby straciły wzrok dobę po zabiegu okulistycznym. Wszyscy byli pacjentami tej samej kliniki i w jednym dniu mieli przeprowadzany ten sam zabieg.
Przed zabiegiem pani Stanisława pracowała w przedszkolu. Pan Marcin jako zawodowy kierowca. Z kolei 70-letnia pani Mirosława i 85-letnia pani Cecylia są już na emeryturze. Jeden dzień zmienił życie całej czwórki.
„Po 24 godzinach zaczął się horror”
Okulistka ze szpitala wszystkich pacjentów skierowała do prywatnej kliniki, w której pracowała. Wszyscy przeszli tam płatny zabieg wstrzyknięcia do oka tego samego leku.

– Jak mi podawała ten zastrzyk… płakałam, po prostu wrzeszczałam. To był taki ból… pani doktor powiedziała, żeby jeszcze chwilę wytrzymać, że zaraz skończy

– wspomina pani Stanisława.
Pacjenci mieli identyczne objawy – poważnego zapalenia gałki ocznej. Każdy z nich przestał widzieć na oko, do którego został podany zastrzyk w prywatnej klinice – podaje telewizja TVN.
Od tych wydarzeń każdy z czwórki pacjentów do dziś nie widzi na jedno oko. Pani Stanisława przez swoje kalectwo już nie wróciła do pracy w przedszkolu, a pan Marcin już nie może pracować jako kierowca samochodów ciężarowych.
Prokuratura prowadzi sprawę utraty wzroku przez czwórkę pacjentów już od pięciu lat.


 

Źródło: TVN