Przeglądarka 107/19.02.2021

Masz problemy ze wzrokiem? Winne mogą być restrykcje związane z pandemią

Jeśli pracujesz tyle samo godzin, co wcześniej, zapewne więcej czasu spędzasz przed ekranem komputera. Te wszystkie spotkania online powodują niestety problemy ze wzrokiem.
Pandemiczne restrykcje mogą wpływać na pogorszenie naszego wzroku. Ludzie coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, pracując z domu. Dużo czasu poświęcają także na media społecznościowe i telewizję. Brakuje za to aktywności na zewnątrz.
Czytaj całość na Wprost.pl

„Jeśli moja ręka jest technicznie moją nogą”. Sportowiec bez trzech kończyn zadziwia świat

„Jeśli moja ręka jest technicznie moją nogą, czy naprawdę pomijam trening nóg? Pytam dla przyjaciela…” – napisał w komentarzu do wideo zamieszczonego na Instagramie Nick Santonastasso, niepełnosprawny zapaśnik i pasjonat kulturystyki oraz fitnessu.
24-letni Santonastasso po raz kolejny udowodnił, że ma świetne poczucie humoru i dystans do siebie. Pomimo wrodzonej wady — urodził się bez nóg i z niedostatecznie rozwiniętą prawą ręką oraz lewą, która ma tylko jeden palec — ambitny sportowiec pokazuje, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.
Czytaj całość na Wp.pl

22-letni Dawid stracił wzrok, kiedy robił PETARDY w garażu. „HUKNĘŁO w całej wsi”. DRAMAT w Róży

We wsi Róża od kilku dni nie mówi się o niczym innym, jak o ogromnej tragedii, do jakiej doszło w garażu jednego z mieszkańców. Dawid D. (22l) zakupił przez Internet materiały do wykonywania petard błyskowo-hukowych. Niestety, coś poszło nie tak. Podczas mieszania składników w garażu substancja wybuchła i oparzyła chłopaka. 15% poparzonego ciała to wynik płomieni, które trawiły jego ubranie, co gorsza Dawid ma poparzone narządy wewnętrzne i może już nigdy nie odzyskać wzroku.
Czytaj całość na Se.pl

Tarcza 7.0: Za niepełnosprawnego pracownika rekompensata nie tylko pensji, lecz także wszystkich kosztów płacy

Zakłady aktywności zawodowej, aby otrzymać pomoc finansową, mogą teraz wybrać jeden z trzech sposobów na wykazanie, że ich przychody zmniejszyły się z powodu epidemii.
Wśród zmian, które znalazły się w ustawie z 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 159, dalej: nowelizacja), są też takie, które są adresowane do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, a w szczególności do podmiotów mających status zakładu aktywności zawodowej (ZAZ).
Czytaj całość na Gazetaprawna.pl