Łódź: Powstała miejska poradnia bez barier dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Powstaje tu też centrum pediatryczne.

Wejście bez barier architektonicznych, obniżona rejestracja, ale przede wszystkim kontrastowa kolorystyka oraz specjalne oświetlenie, które ułatwiają korzystanie z pomieszczeń przychodni osobom z dysfunkcją wzroku – powstała miejska poradnia bez barier dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Ponadto powstaje tu centrum pediatryczne.

– Powstała poradnia w wyjątkowy sposób dedykowana była osobom z różnymi niepełnosprawnościami. W ramach remontu z poradni zniknęły bariery architektoniczne – przychodnia została wyposażona w nowe wejście bez barier dla osób posiadających dysfunkcje narządu ruchu, wnętrze poradni zostało wykonane w taki sposób aby ułatwić poruszanie się osobom słabo widzącym (min. kontrastowe kolory czerń-biel), blat rejestracji został obniżony aby umożliwić osobom poruszającym się na wózkach bezproblemowe porozumiewanie się z pracownikami rejestracji. Poradnia „Garnizonowa” wyposażana jest również w system umożliwiający bezproblemowe porozumiewanie się osobom głuchoniemym
z pracownikami poradni – tablet z dostępem do tłumacza języka migowego

– mówi Marta Nowacka z Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie”.
Przed remontem wejście do poradni było wspólne z mieszczącą się w tym budynku biblioteką oraz siedzibą MOPS. Dziś jest nowe, niezależne. Jest to ważne chociażby ze względów epidemicznych.
W poradni przy ul. Garnizonowej 38 powstaje też nowe centrum pediatryczne, gdzie dostępny jest w dużym zakresie pediatra. Od tego tygodnia wykonywane są też szczepienia dzieci.
I etap remontu: wejście, rejestracja, korytarze kosztował 150 tys. W drugim etapie planowany jest remont gabinetów.
Dziś z porad lekarza pierwszego kontaktu korzysta tu ok. 2000 pacjentów. Poradnia może przyjąć jeszcze drugie tyle. Przychodnia na Garnizonowej jest pierwszą z 9 przychodni MCM Polesie, które będą przystosowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnosciami.


 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi