Tworzą komputerową grę audio! Zagrać w nią będą mogły osoby niewidome!

Gra komputerowa, w którą mogą grać niewidomi. Taki projekt powstaje przy pomocy podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w podpoznańskich Owińskach.
„The Rosemary’s Fate” to niecodzienna gra komputerowa. Gracze zamiast wykorzystywać efekty wideo będą głównie korzystali ze zmysłu słuchu. Dominik Dagiel, jeden z współtwórców opowiedział nam o efektach dźwiękowych gry.

Bardzo istotnym elementem w naszej grze są odgłosy wszechświata. Z odgłosów udostępnianych przez NASA nasz muzyk skomponował utwór, który jest w całości z odgłosów gwiazd, pulsarów, nawet zderzenie czarnych dziur się tam znajduje.

Fabuła ma przenieść gracza z ulic Nowego Jorku właśnie do podpoznańskich Owińsk. Rozgrywka toczyć się będzie w czasie drugiej wojny światowej, na terenie ośrodka, gdzie w tamtym czasie znajdował się szpital psychiatryczny. Podopieczni ośrodka dla niewidomych pełnią obecnie rolę testerów projektu. Gra ma trafić do sprzedaży pod koniec roku. zagrać w nią będą mogły zarówno osoby niewidome, jak i widzące.
Więcej o samej produkcji można przeczytać na stronie internetowej www.rosemarysfate.com


 

Artykuł został opublikowany dzięki uprzejmości TIME Spółka Akcyjna (Grupa ZPR Media), wydawcy portalu www.eska.pl