VI Forum Kultury bez Barier

Termin i miejsce wydarzenia:
20.11.2020 (piątek), godz. 10:00
Wydarzenie online
Udział bezpłatny
Zarejestruj się na wydarzenie
Zapoznaj się z programem wydarzenia
Organizatorzy: Fundacja Kultury bez Barier, Teatr Ochoty, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy


 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że biblioteka to miejsce dla Wszystkich. Ale jak to zrobić, aby była ona dostępna dla naprawdę każdego, np. dla osób z niepełnosprawnościami?
Zainspirowani projektem “Rzecznicy dostępności w bibliotece” prowadzonym wspólnie ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich, postanowiliśmy podczas tegorocznego forum skupić się właśnie na kwestii dostępności w bibliotekach. Sprawa jest ważna także z uwagi na obowiązujące prawo – ogłoszone w ostatnim czasie ustawa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami nakładają na instytucje publiczne konkretne obowiązki.
Jakie to powinności i jak im sprostać? Odpowiedź pomogą nam znaleźć eksperci od dostępności i, a może przede wszystkim, przedstawiciele bibliotek z całej Polski, jedni i drudzy podzielą się bowiem doświadczeniem i pomysłami na przełamywanie barier.
Zapraszamy na wielki kiermasz dobrych praktyk, będziemy ćwiczyć, wzajemnie się inspirować i udowadniać, że warto zachwycić się dostępnością. Bo tak naprawdę dostępność to spotkanie ludzi z ludźmi, a akty prawne mają ją tylko uporządkować.