Rzeszów: Ruszyła VI edycja Opłatka Maltańskiego

Do najbliższego piątku 13 listopada, w supermarkecie Carrefour, przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 w Rzeszowie, można podzielić się swoimi zakupami z potrzebującymi mieszkańcami miasta i wspomóc osoby chore, samotne, starsze i niepełnosprawne. Sklep sieci aktywnie włączył się w VI edycję Opłatka Maltańskiego – organizowanego przez rzeszowski Zakon Maltański i odbywającego się w tym roku pod hasłem „Poczuj moc pomagania!”. Pomoc dla osób potrzebujących w trudnym czasie pandemii jest szczególnie ważna.
W tym roku zbiórka żywności zorganizowana jest w innej formie niż dotychczas. Wolontariusze Zakonu Maltańskiego nie są obecni stacjonarnie podczas trwania zbiórki, natomiast wcześniej przygotowali listy najpotrzebniejszych produktów, które później zostaną przekazane osobom potrzebującym. Cała akcja odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa dla wszystkich jej uczestników.
W supermarkecie Carrefour przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 zostały ustawione specjalne wózki, w których klienci mogą umieszczać zakupione w ramach akcji towary przeznaczone dla potrzebujących. Wystarczy dołożyć małą cegiełkę, by sprawić wielką radość i wspomóc te osoby, które tej pomocy najbardziej potrzebują, zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa. Zbiórka żywności realizowana w ramach VI edycji Opłatka Maltańskiego potrwa do 13 listopada br.
Warto podkreślić, że rzeszowski supermarket, jak i pozostałe sklepy Carrefour w mieście, od początku trwania pandemii, dostosowały się kompleksowo do wymogów sanitarnych, a wdrożone przez sieć rozwiązania, ułatwiają dokonywanie bezpiecznych zakupów.
We wszystkich swoich sklepach Carrefour zamontował przykasowe ekrany z pleksi, zabezpieczające klientów i kasjerów. Przy stanowiskach kasowych oraz ladach obsługiwanych przez pracowników wyklejone są odpowiednie linie dystansowe. Wszyscy pracownicy sieci są wyposażeni w środki ochrony osobistej: rękawiczki lub płyn dezynfekujący oraz mają możliwość pracy w maseczkach lub przyłbicach z ochronną szybką. Systematycznie dezynfekowane są kasy, wagi i lady, a klientom udostępnione zostały płyny do dezynfekcji i plastikowe ochraniacze na ręce. Dodatkowo, Carrefour zachęca klientów do dokonywania płatności bezgotówkowych. O bezpiecznym zachowaniu w sklepie przypominają również specjalne tablice i plakaty lub informacje na monitorach przykasowych. Sieć również stale przypomina i apeluje do klientów o konieczności zakrywania ust i nosa podczas wizyt w sklepach.


 

Źródło: kom. pras.