Maląg: na pomoc dla seniorów zabezpieczyliśmy 100 mln zł

Na pomoc dla seniorów zabezpieczyliśmy na razie 100 mln zł – poinformowała w piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że dla osób starszych została uruchomiona specjalna infolinia.
„Pandemia koronawirusa powoduje to, że diametralnie zmienia się życie w każdym obszarze, szczególnie narażeni są nasi seniorzy” – podkreśliła minister na piątkowej konferencji prasowej.
Szefowa MRiPS wyjaśniła, że w ramach solidarnościowego korpusu wsparcia seniorów uruchomiona została infolinia pod numerem 22 505 11 11. „Tam nasi seniorzy, przede wszystkim ci, którzy mają ukończone 70 lat mogą zadzwonić. Natomiast my w ramach solidarności międzypokoleniowej – rząd, jednostki samorządu terytorialnego, ośrodki pomocy społecznej, wolontariusze, harcerze, wojska obrony terytorialnej – będziemy przekazywać państwu przede wszystkim niezbędne produkty do domu” – dodała.
Minister poinformowała, że za pomocą infolinii seniorzy połączą się z konsultantem, który zbierze od nich informacje i dane. Następnie będą one przekazane do ośrodka pomocy społecznej. „Konkretna osoba z ośrodka lub też wolontariusz do państwa domu trafi, skontaktuje się i niezbędne produkty zostaną dostarczone” – zapewniła.
Maląg poinformowała ponadto, że na program dla seniorów zabezpieczone zostało na razie 100 mln zł. W razie potrzeby środki te mają zostać zwiększone.


 

Źródło: PAP / Michał Boroń