Kujawsko-pomorskie: 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.
„162 zakażenia zaraportowane dzisiaj przez MZ to niestety rekord od początku epidemii w naszym regionie” – powiedział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
W piątek zanotowano 20 kolejnych zakażeń w Toruniu, 20 w powiecie włocławskim, 17 w powiecie aleksandrowskim, 14 w powiecie toruńskim i 13 w Bydgoszczy.
W środę informowaliśmy o 11 zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2, które potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach.
„Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w DPS-ie w Wilkowiczkach w powiecie włocławskim. Specjalny sztab kryzysowy działa, żeby sytuację opanować. W tej chwili w tym DPS-ie znajduje się 150 osób – razem z personelem. W tym miejscu na co dzień mieszkają mężczyźni z upośledzeniem umysłowym” – mówił wojewoda.
Wojewoda poinformował o skierowaniu żołnierzy WOT do pomocy przy opiece nad tymi osobami. Testy w ostatnich dniach w tej placówce potwierdziły zakażenie 76 pensjonariuszy i 8 osób z personelu. Dwa wyniki są niejednoznaczne. 11 osób jest w trakcie diagnostyki.


 

Źródło: PAP / Tomasz Więcławski