Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji i porad w Łódzkim NFZ

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza wszystkich łodzian na salę obsługi w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56.
Jeszcze do końca sierpnia na sali obsługi w Łodzi będzie można spotkać się z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz pacjentów.
To doskonała okazja, aby przy okazji załatwiania spraw związanych z bieżącą działalnością Oddziału porozmawiać ze specjalistami m.in.  na temat profilaktyki i zdrowego odżywiania, a także skorzystać z badań diagnostycznych takich jak badanie poziomu cukru we krwi, czy badanie poziomu ciśnienia tętniczego.
Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach kampanii #NieCukrz oraz forum  współpracy z organizacjami pracującymi na rzecz pacjentów zainicjowanej przez Centralę NFZ.

A oto co czeka odwiedzających przez te kilka ostatnich dni:

Wtorek, 27 sierpnia w godzinach 09:00-12:00

  1. • Eksperckie stanowisko Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych – informacje na temat uzyskania pomocy w szczególności przez osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne w sprawach dotyczących poprawy warunków socjalnych, ich sytuacji materialnej i adaptacji w społeczeństwie ludzi zdrowych.
  2. • Eksperckie stanowisko Rzecznika Osób Niepełnosprawnych – Pani Rzecznik Katarzyna Tręda-Pisera podpowie m.in.  jak uzyskać pomoc w uzyskaniu odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, a także poinformuje o programach celowych realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na stanowisku będzie można otrzymać „Informator dla osób niepełnosprawnych”.

Środa, 28 sierpnia w godzinach 12:00-14:00

Doświadczeni edukatorzy z Fundacji Diabeciaki przybliżą zasady związane z profilaktyką cukrzycy.
Będzie można zmierzyć poziom glukozy we krwi. Edukatorzy doradzą, co powinno znaleźć się w naszym codziennym menu, byśmy uniknęli zachorowania na cukrzycę oraz jak powinni odżywiać się diabetycy.

Czwartek, 29 sierpnia w godzinach 09:00-13:00

Na specjalnie przygotowanym stoisku wolontariuszki Stowarzyszenia Łódzkiego Klubu Amazonka będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi. Opowiedzą o własnych doświadczeniach w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki podpowiedzą, jak samodzielnie badać piersi.

Piątek, 30 sierpnia w godzinach 10:00-14:00

Eksperckie stanowisko Stowarzyszenia Osób z Nieswoistymi Chorobami Jelit Łódzcy Zapaleńcy – wolontariusze będą udzieać porad w zakresie chorób jelit.
Celem działalności stowarzyszenia było stworzenie nowej jakości w sposobie myślenia o chorobach jelit, a także mówienia o nich w przestrzeni publicznej. Wolontariusze ze Stowarzyszenia starają się przełamywać tabu związane z podejściem do chorób jelit w Polsce. Podejmują również działania, by osoby chore na przewlekłe, ciężkie i często krępujące choroby jelit, chciały i umiały walczyć o siebie, leczyły się świadomiej, żeby móc chorować godnie.


 

Źródło: Biuro Prasowe NFZ