Mikołów: Spotkanie policjantów z podopiecznymi ośrodka dla niepełnosprawnych

Policjanci z mikołowskiej komendy spotkali się z podopiecznymi ośrodka dla niepełnosprawnych w Mikołowie, aby przekazać im elementy odblaskowe, które wykorzystają głównie podczas jesiennych spacerów. Powoli zbliża się bowiem czas, kiedy piesi na drodze, w tym także osoby poruszające się na wózkach, powinny być wyposażone w dodatkowe opaski, zawieszki bądź inne gadżety, które zwiększą ich widoczność na drodze.
Ośrodek dla niepełnosprawnych w centrum Mikołowa to instytucja realizująca obecnie „Program wsparcia i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych – 25 plus”. Główną ideą spotkania było nawiązanie przez policjantów kontaktu z podopiecznymi placówki. Zaproszeni mundurowi postanowili przekazać niepełnosprawnym oraz ich opiekunkom elementy odblaskowe, które już wkrótce przydadzą się podczas jesiennych spacerów. Pieszy jest bezpieczny bowiem wtedy, kiedy jest widoczny na drodze.
Radość i uśmiech, jaki nie znikał z twarzy podopiecznych, był dla mundurowych największym dowodem na to, jak wiele można zdziałać małymi i z pozoru niewiele znaczącymi gestami.


 

Źródło: KPP w Mikołowie