„Dumni i wściekli”

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
28.08.2020 (piątek), godz. 20:00
Wydarzenie online:
https://www.mojeekino.pl/vods/vod.314
Film będzie dostępny przez 48 godzin od momentu zakupu biletu
Dla osób z niepełnosprawnościami organizator przygotował 100 kodów, umożliwiających nieodpłatną możliwość obejrzenia filmu.
Aby je zdobyć, wystarczy napisać maila do Fundacji Mili Ludzie na adres: info@mililudzie.org z podaniem liczby kodów, które będzie można wykorzystać do obejrzenia filmu.
Pozostałe osoby będą mogły zakupić bilet na platformie MOJEeKINO.PL w cenie 10 zł


 

Małe górnicze miasteczko, żyjące historią i tradycjami. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. I to właśnie tu pewnego dnia przyjeżdżają, domagający się równouprawnienia, geje i lesbijki
z wielkiej metropolii.
Co musi się wydarzyć, by ci ostatni ruszyli na pomoc i zastrajkowali z górnikami w obronie ich praw? Co musi się stać, by konserwatywne staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach i seks barach Londynu? Czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat? Czy raczej padną najgorsze obelgi i posypia się zęby?
Nie uwierzycie, choć ta historia oparta jest na faktach.
„Dumni i wściekli” to jeden z największych brytyjskich przebojów ostatnich lat. Niezwykła komedia w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in. Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300”).