Strzegom: „Nakrętkowe serce” przed ośrodkiem sportu

Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu – przy współpracy z OSiR Sp. z o.o. – przed główną bramą wjazdową do Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło serce na nakrętki!
Czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca ma ponad 1,5 metra wysokości i zmieści się w nim około 150 kg plastikowych nakrętek.
Codziennie każdy z nas pozbywa się plastikowych nakrętek stanowiących zamknięcie butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach i opakowaniach po najróżniejszych płynach. Tymczasem ich zbieranie może przybrać formę jednej z popularnych akcji charytatywno-ekologicznych.
Zebrane nakrętki sprzedawane są firmom recyklingowym i przerabiane na surowiec wtórny. Często, świadomi ich przydatności, odkładamy na bok bezużyteczne dla nas nakrętki, ale kiedy nazbiera się ich całkiem sporo, nie bardzo wiemy co z nimi zrobić.
Teraz można je przynieść do pojemnika, który 14 maja br. został zamontowany przed bramą wjazdową do strzegomskiego OSiR-u.
Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.
– Chcielibyśmy żeby to serce napełniło się nakrętkami, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży przekazane zostały na rzecz osób potrzebujących – podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski.


 

Źródło: samorzad.pap.pl